Dovolenka na jachte

Kategórie
 
 
 

+421 2 4525 9000  /  shop@sailor.sk

 
 
 
 

Dovolenka na jachte

Plavba na mori či už s profesionálnym kapitánom alebo bez prináša veľa krásnych zážitkov a dobrodružstiev. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí si chcú užívať aktívnu dovolenku v tých najkrajších destináciách. Môžete si vychutnať čaro slobody a navštíviť miesta, na ktoré sa počas bežnej dovolenky nedostanete.

6.jpg

Šíre more, krásne odľahlé zátoky kde si môžete užívať kúpanie v mori, slnenie a pritom mať svoje súkromie, nádherné mestá a prístavy, ktoré si sami vyberiete, všetko je vo vašich rukách. Námorný jachting patrí k najekologickejším športom na svete, prináša pohyb na čerstvom vzduchu, slnko, vodu, adrenalín – proste ideálna dovolenka či už pre rodiny, pracovný kolektív, partie kamarátov, osamelých moreplavcov....

5.jpg

Ako nato?

Pred samotnou dovolenkou je potrebne si zvoliť termín a oblasť plavby, typ a veľkosť lode, ktorá by vyhovovala vašim predstavám a predpokladanému počtu osôb na palube. V popise lode v našom rezervačnom systéme je uvedený počet lôžok (väčšinou vo formáte napr. 6+2 , kde prvé číslo znamená počet lôžok v jednotlivých kajutách a druhé je počet ďalších možných lôžok - napr. v salóne). Čím je obsadenosť lode vyššia, tým je cena na osobu samozrejme nižšia. Tu však treba brať do úvahy, že nie vždy je dobré obsadiť loď do posledného miesta, keďže sa stráca súkromie (hlavne členov ubytovaných  v salóne) ale aj celkový komfort – to však záleží na zohratosti a tolerancii celej posádky. Ďalším dôležitým údajom je rok výroby plavidla. Vo všeobecnosti platí, že čím je plavidlo novšie, tým je v lepšom technickom stave, avšak je aj drahšie v porovnaní so staršími plavidlami. Novšie plavidlá sú medzi prvými, ktoré sa „vybukujú“ takže aj tu platí výhoda skorej rezervácie. Najvýhodnejšie je rezervovať si jachtu v mesiacoch november, december, január, keď je výber lodí ešte veľký a chartrové spoločnosti ponúkajú výrazné zľavy za skorú rezerváciu – first minute, kde sa dá vybrať loď podľa vašich predstáv za priaznivejšiu cenu.

Naša spoločnosť ponúka plavidlá z destinácií na celom svete. Výber tej správnej destinácie je samozrejme na vás. V lete sa odporúča výber niektorej z európskych oblastí, kde medzi najpopulárnejšie lokality patrí chorvátsky Jadran ale i Grécko, Taliansko, Francúzsko, Turecko. V zimných mesiacoch sa najviac plavidiel prenajíma v oblastiach karibského mora. Pre začínajúceho jachtára, je však ideálnou voľbou práve Jadranské more pri chorvátskom pobreží, kde nájde tisícky nádherných ostrovov, zátok, pekných marín v ktorých sú zabezpečené služby s vysokým štandardom. Pri dodržaní pravidiel je táto oblasť relatívne bezpečná, servisné a záchranárske služby pokrývajú prakticky celý Jadran a aj v prípade nepredvídanej poruchy je vám zástupca chartrovej spoločnosti schopný poskytnúť skorú pomoc. V období prázdnin sú prenájmy najdrahšie, oproti jarným a jesenným termínom sa môžu vyšplhať aj na dvojnásobok ceny. Letné termíny sú vhodné pre rodiny s deťmi, kde počet slnečných dní a teplota mora zabezpečujú ideálnu dovolenku na lodi avšak najlepšie podmienky pre námorný jachting v európskych oblastiach sú na jar a jeseň. Počet veterných dní je vyšší, teploty vzduchu a teploty mora (hlavne na jeseň) sú prijateľné. Výhodou je aj menší počet prenajatých lodí, čo znamená voľnejšie zátoky aj prístavy ktoré sú mimo hlavnej sezóny aj lacnejšie.

7.jpg

Ako si teda loď rezervovať?

Je to veľmi jednoduché. Pomocou vyhľadávacieho nástroja na stránke Sailor.sk si v časti Charter môžete zadať parametre vášho vyhľadávania – dátum prenájmu, dĺžku plavby, krajinu, oblasť, základňu, typ, značku a model lode, počet kajút a cenu. Nemusíte zadávať všetky parametre, systém vám ponúkne lode podľa zvolených parametrov. Ak vám niektorá z ponúkaných lodí vyhovuje, stačí si kliknúť na ikonu“ Vybrať“ v požadovanom termíne. Ak je táto ikona zelená, loď je s najväčšou pravdepodobnosťou voľná, ak je ikona modrá, tak sa loď nachádza pod dočasnou rezerváciou a ak je ikona žltá tak sa dostupnosť lode musí ešte dodatočne preveriť priamo s chartrovou spoločnosťou. Po kliknutí na ikonu „Vybrať“ sa vám otvorí zhrnutie vašej žiadosti o rezerváciu aj s aktuálnou cenou. V tejto časti je možné pridať alebo zmeniť dodatočné opcie, ako sú napr. služby kapitána, spinaker, závesný motor, bezpečnostná sieťka atď. Tu sa Vám zobrazujú aj prípadne ďalšie poplatky, ktoré sa platia na základni priamo chartrovej spoločnosti ako sú napr. depozit (kaucia), transitlog, čistenie a pod.. Ďalším krokom je samotná objednávka , kde je nutné vyplniť vaše meno a priezvisko, email, prípadne telefónne číslo. Tu je možné uviesť aj vaše poznámky týkajúce sa prenájmu. Objednávka sa odošle kliknutím na ikonu „ Odoslať žiadosť o rezerváciu“. V nasledujúcich hodinách vám príde potvrdenie o prijatí žiadosti. Vašu požiadavku vám ešte raz preveríme s chartrovou spoločnosťou a po potvrdení rezervácie vám pošleme mailom  „zmluvu o prenájme“ a zálohovú faktúru, kde budú uvedené termíny a sumy jednotlivých splátok. Väčšinou sa prenájom platí na dve splátky, prvá pri rezervácii (50%) a druhá päť týždňov pred začiatkom prenájmu (50%). Loď je záväzne rezervovaná po obdržaní zálohovej platby alebo podpísaní „zmluvy o prenájme“. Všetko to prebieha v súlade so všeobecnými obchodnými podmienkami, ktoré sú vždy súčasťou zmluvy o prenájme. Najneskôr týždeň pred začiatkom prenájmu budeme od vás potrebovať vyplnený zoznam posádky tzv. crew list. Tento odosielame chartrovej spoločnosti, ktorá ho bude mať v čase odovzdávania plavidla k dispozícii a celý proces odovzdávania sa tým urýchli. Obvyklá doba odovzdávania lode do prenájmu je okolo 16:00 (väčšinou v sobotu), niekedy je loď pripravená aj skôr. Vrátiť loď na základňu je potrebné v dohodnutý čas a na dohodnutej základni – podľa zmluvy.

Ak si neviete vybrať tú správnu loď, alebo máte nejaké špeciálne požiadavky, radi vám s výberom pomôžeme a pripravíme vám ponuku podľa vašich predstáv. V každom ročnom období pre vás pripravujeme aj špeciálne, cenovo zvýhodnené ponuky ako sú napríklad zľavy za včasnú rezerváciu (first minute), objednávky na poslednú chvíľu (last minute) a množstvo ďalších špeciálnych ponúk ako aj vernostný bonus pre našich zákazníkov. Každoročne nás nájdete aj na výstave Boat Show v bratislavskej Inchebe, kde je možné si osobne vybrať a prekonzultovať podrobnosti prenájmu, pravdaže aj s výstavnými zľavami.

Dovolenka na lodi, už dávno nie je výsadou uzavretej skupiny ľudí, ale práve je prednosti z nej robia ideálnu voľno-časovú aktivitu pre všetkých, ktorí majú radi prírodu, voľný pohyb, čistý vzduch, nekonečné diaľky a trochu adrenalínu.

Všetkým jachtárom, milovníkom vodných športov, dovolenkárom prajeme krásne chvíle na mori, vietor v plachtách a meter vody pod kýlom.

Váš tím SAILOR

1.jpg8.jpg3.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia